• INFORMACJA NA TEMAT PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH W PRZEDSZKOLU

ORAZ REALIZACJI PRAW OSÓB FIZYCZNYCH

1. Administratorem Pani/ Pana danych osobowych jest:

Przedszkole w Mielnie

reprezentowany przez Dyrektora  Przedszkola,

ul. Szkolna 1 76-032 Mielno

tel.: 94 31 89 347, e-mail: przedszkolemielno@wp.pl

1. W Przedszkolu  został wyznaczony Inspektor ochrony danych (IOD) Grzegorz Dżuga, z którym może się Pani/Pan skontaktować drogą elektroniczną: przedszkolemielno@wp.pl  lub kierując korespondencję na adres administratora wskazany w pkt. 1 powyżej.
            Szczegółowe dane kontaktowe inspektora ochrony danych są dostępne:

1. na stronie internetowej Przedszkola w zakładce Ochrona danych osobowych,

2. w Biuletynie Informacji Publicznej - w zakładce Ochrona danych osobowych.

Z IOD może się Pani/Pan skontaktować we wszystkich sprawach związanych z przetwarzaniem Pani/Pana danych osobowych oraz z wykonywaniem praw przysługujących Pani/Panu na mocy RODO.

1. Cel i podstawa prawna przetwarzania Pani/Pana danych osobowych przez Przedszkole:

1. wypełnienie obowiązku prawnego ciążącego na Przedszkolu,

2. wykonywanie przez Przedszkole zadań realizowanych w interesie publicznym lub sprawowanie władzy publicznej powierzonej Przedszkolu ,

3. wykonanie zawartej z Panią/Panem umowy,

4. w celu wskazanym w wyrażonej przez Panią/Pana zgodzie na przetwarzanie danych osobowych.

2. Odbiorcy Pani/Pana danych osobowych:

1. podmioty uprawnione do przetwarzania Pani/Pana danych osobowych na podstawie przepisów prawa (inni administratorzy),

2. podmioty, którym Przedszkole powierzyło przetwarzanie danych osobowych zgodnie z zawartą umową (podmioty przetwarzające).

3. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okresy wskazane w Rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 18 stycznia 2011 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach.

4. Przysługuje Pani/Panu prawo (w zależności od podstawy prawnej przetwarzania danych):

1. dostępu do Pani/Pana danych osobowych,

2. sprostowania Pani/Pana danych osobowych,

3. usunięcia Pani/Pana danych osobowych, ale tylko w sytuacji gdy przetwarzanie danych osobowych nie następuje w celu wywiązania się z obowiązku wynikającego z przepisu prawa lub w ramach sprawowania władzy publicznej,

4. ograniczenia przetwarzania Pani/Pana danych osobowych,

5. wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, które odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. e) i lit. f) RODO,

6. w przypadku ,gdy przetwarzanie odbywa się na podstawie wyrażonej przez Panią/Pana zgody – przysługuje Pani/Panu prawo do cofnięcia tej zgody w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

5. Przedszkole nie podejmuje wobec Pani/Pana decyzji wywołujących dla Pani/Pana określone skutki prawne lub w inny istotny sposób na Panią/Pana wpływające, które opierają się wyłącznie na zautomatyzowanym przetwarzaniu Pani/Pana danych osobowych, w tym profilowaniu.

6. Przysługuje Pani/ Panu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, czyli do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

7. Podanie przez Panią/Pana danych osobowych jest:

1. wymogiem ustawowym, gdy przetwarzanie danych osobowych następuje w celu wywiązania się z obowiązku wynikającego z przepisu prawa lub w ramach sprawowania władzy publicznej,

2. wymogiem umownym lub warunkiem zawarcia umowy. Konsekwencją niepodania danych osobowych może być brak możliwości realizacji zadań Przedszkola.

Informacja_na_temat_przetwarzania_danych_osobowych_w_Przedszkolu_w_Mielnie_oraz_realizacji_praw_.pdf

• Przedszkole w Mielnie, ul. Szkolna 1
      • Przedszkole w Mielnie, ul. Szkolna 1 , 76-032 Mielno Poland
      • 09 8581 1014 2005 0700 0065 0001
      • Biuro przedszkola czynne w środę od 7.30 do 9.30. Dyrektor przedszkola przyjmuje we wtorek w godz. 15.00-16.00 po wcześniejszym zapisaniu się telefonicznym. W szatni przedszkola są dostępne wnioski(wydanie kolejnej karty, zaświadczenie o uczęszczaniu do przedszkola) oraz skrzynka do wypełnionych wniosków.