• Historia przedszkola

• Zostało założone w latach 50 z ramienia gminy przez panią Marię Baszuk i początkowo mieściło się w budynku obecnej biblioteki, przy ulicy Bolesława Chrobrego. W późniejszych latach zmieniało swoją lokalizację ,aż do roku 1992, kiedy to zostało przeniesione do budynku przy ulicy Szkolnej, w którym funkcjonuje do dziś.

Pierwszym dyrektorem przedszkola była pani Marianna Drozdowska.

Obecnie w przedszkolu działają cztery   grup wiekowych, uczęszczają tu dzieci od 3 do 6 lat, ponad 96 dzieci, z którymi pracuje 6 wykwalifikowanych nauczycieli oraz 7osób administracji i obsługi.

Funkcję dyrektora pełni pani Małgorzata Szymczak.

Bazę lokalową placówki stanowi duży przestronny obiekt z 4 salami dydaktycznymi, salą gimnastyczna i salą audiowizualna, plac zabaw . W przedszkolu odbywają się liczne koncerty i przedstawienia promujące muzykę, kulturę. Dodatkowym urozmaiceniem edukacyjnym pobytu dzieci w przedszkolu są wyjazdy do kina, teatru, imprezy integrujące mieleńską społeczność. .We współpracy z zaprzyjaźnionymi placówkami z okolic nasze przedszkolaki biorą udział w licznych imprezach typu: konkursy, wystawy, zawody sportowe i przeglądy.

Działalność wychowawczo-dydaktyczną wspierają, dodatkowo nauczyciele: j. angielskiego ,logopedii i religii. Przedszkole organizuje bezpłatną pomoc psychologiczno-pedagogiczną dla dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

Placówka współpracuje ze środowiskiem lokalnym: Domem Pomocy Społecznej w Mielnie, Biblioteką w Mielnie,  policją, Ochotniczą Strażą Pożarną w Mielenku, WOPRem, Schroniskiem dla zwierząt w Koszalinie.

Staramy się podejmować na co dzień takie działania, które uczynią nasze przedszkole miejscem miłym i przyjaznym dla dzieci i rodziców.

• Przedszkole w Mielnie, ul. Szkolna 1
      • Przedszkole w Mielnie, ul. Szkolna 1 , 76-032 Mielno Poland
      • 09 8581 1014 2005 0700 0065 0001
      • Biuro przedszkola czynne w środę od 7.30 do 9.30. Dyrektor przedszkola przyjmuje we wtorek w godz. 15.00-16.00 po wcześniejszym zapisaniu się telefonicznym. W szatni przedszkola są dostępne wnioski(wydanie kolejnej karty, zaświadczenie o uczęszczaniu do przedszkola) oraz skrzynka do wypełnionych wniosków.