🎄🎄🎄Podsumowanie konkursu na najpiękniejszy „STROIK ŚWIĄTECZNY”. Wpłynęły 22 piękne prace. Z tego dwie z Przedszkola w Będzinie❤️ Wybór finałowej trójki był bardzo trudny! Przyznano trzy nagrody główne oraz trzy wyróżnienia. Gratulujemy: Amelii Brzezińskiej🦋- za zajęcie 1 miejsca; Ewie Pomorskiej🐝- za zajęcie 2 miejsca i Neli Grzonkowskiej🐞- za zajęcie 3 miejsca. 🤩👏👏👏Wyróżnienia otrzymali: Stasiu Wencewicz, Tymon Wojnicki, Lidia Czyżewska. Pozostali uczestnicy również otrzymają mniejsze nagrody i dyplomy. Dziękujmy bardzo za udział i wielkie brawa dla wszystkich🥳 Rozdanie dyplomów oraz nagród odbędzie się w czwartek🎁🎁🎁Nagrody zostaną ufundowane ze składanek Rady Rodziców Przedszkola w Mielnie oraz przez Panią Dyrektor Małgorzatę Szymczak❤️
Podsumowanie konkursu na STROIK ŚWIĄTECZNY🎄🎄🎄🤩🤩🤩
- 26
Podsumowanie konkursu fotograficznego📸📸📸
- 14
Rozstrzygnięty został konkurs fotograficzny "Zaczytani jesienią" realizowany w ramach ogólnopolskiego projektu: "Z kulturą mi do twarzy". Gratulujemy uczestnikom- wszyscy zostali nagrodzeni.
Zapisy na dyżur świąteczny grudzień 2023
❗️❗️❗️UWAGA RODZICE❗️❗️❗️
Otrzymaliśmy zgłoszenie zachorowania na owsiki przez dzieci z przedszkola w Mielnie. Prosimy o obserwację swoich dzieci. Przedszkole podejmie kroki zgodnie z przyjętymi procedurami bezpieczeństwa.
Owsiki: co to za pasożyty?
Owsik mieszka w przewodzie pokarmowym, jedynym jego żywicielem jest człowiek. Zakazić się można jedząc niemyte owoce lub warzywa, na których znajdują się jaja tego pasożyta. Z jaj, w jelitach wylęgają się owsiki, które w ciągu 2 do 4 tygodni osiągają pełną dojrzałość. Potem nocami samica wychodzi na zewnątrz i składa jaja na skórze dziecka, w okolicach odbytu. Są one pokryte lepką wydzieliną, która powoduje nieprzyjemny świąd. Drapiąc się, często zupełnie nieświadomie, przez sen, dziecko przenosi jaja na ręce, a stamtąd na znajdujące się w pobliżu przedmioty lub bezpośrednio do buzi. Jaja trafiają znowu do przewodu pokarmowego i cykl się powtarza.
Owsiki u dzieci: objawy
Zakażenie owsikami może przebiegać bezobjawowo, ale najczęściej zakażone dziecko zaczyna gorzej spać, w nocy kręci się i wierci, drapie po pupie, traci apetyt, jest blade, ma podkrążone oczy, czasem zaczyna się moczyć, skarżyć na bóle brzucha, jest nadpobudliwe. U dziewczynek może także dojść do infekcji sromu i pochwy, co objawia się pieczeniem i białymi upławami.
Owsiki – leczenie
Leczenie owsicy prowadzi lekarz – polega na dobraniu odpowiednich środków farmakologicznych oraz podaniu ich także rodzinie, ponieważ istnieje ryzyko, że choroba zaatakuje wszystkich jej członków. Lekarz zaleci także częste zmiany pościeli, noszenie obcisłej bielizny i dezynfekcję przedmiotów, z którymi pacjenci mieli częsty kontakt.
W celach profilaktycznych, jeżeli to możliwe, prosimy wszystkich (dzieci, rodzice, domownicy) o zażycie leku na owsiki, który jest dostępny w aptece bez recepty.
Zabawa andrzejkowa w grupie Motylków🦋🤩
- 11
REGULAMIN KONKURSU NA STROIK ŚWIĄTECZNY
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie